Пам’ятник Соломії Крушельницькій

07.11.2013 | Автор: | Категорія: Пам'ятники | Меморіальні об'єкти

Пам’ятник Соломії Крушельницькій

Ідея встановлення пам’ятника виношувалась ще в 1989 році. Колишній директор Тернопільського обласного державного музичного училища ім.Соломії Крушельницької Марта Подкович свого часу заснувала газету “Соломія”, а слідом за цим зініціювала створення однойменного благодійного фонду й звернулася до громадян, установ і організацій з проханням зібрати кошти на пам’ятник.

Пам’ятник встановлено 15 липня 2010 на бульварі Шевченка.  Автор фігури, Володимир Стасюк, працював над пам’ятником у Львові за допомогою братів Володимира й Андрія Сухорських. Скульптура висотою 3,8 метра і вагою 3,5 тонни — перша в області вилита з цілісної бронзи.

Урочисте відкриття пам’ятника відбулося 22 серпня .Перше слово перед відкритим пам’ятником виголосив внучатий племінник Соломії, композитор Мирослав Скорик (Львів). Освячення пам’ятника здійснив о. Вирівняти за шириноюРоман — настоятель храму Святого Миколая з родинного села співачки — Білої, в якому колись правив її батько, отець Амвросій. До тернополян та гостей міста звернулися також представники місцевої влади.

Під час урочистостей постамент скульптури прикрасили букетами з написами міст, де жила і гастролювала співачка: Рим, Відень, Париж, Каїр, Барселона, Торонто, Сантьяго… Усього — сорок міст, адже талантом українки захоплювались в різних куточках світу

.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1902 публікацій.

Залишити відповідь