Пам’ятник Тарасові Шевченку

07.11.2013 | Автор: | Категорія: Пам'ятники | Меморіальні об'єкти

Пам’ятник Тарасові Шевченку

Пам’ятник Тарасові Шевченку в Тернополі розташований у невеличкому скверику ліворуч від Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру, який теж носить ім’я Великого Кобзаря.

Автор пам’ятника — скульптор Микола Невеселий, архітектурну прив’язку виконав тодішній головний архітектор Тернополя Станіслав Калашник.

Пам’ятник являє собою бронзову сидячу фігуру Тараса Шевченка, встановлену на двоступінчатому гранітному постаменті сірого кольору.

Трактування постаті Шевченка виконано загалом у традиціному руслі. Автори пам’ятника зуміли передати портретні риси сильної духом людини. Вже немолодого поета зображено в хвилину задуми, його плечі похилені, голову трохи розвернуто праворуч, руки складені на правому коліні.

Сучасний пам’ятник Тарасові Шевченку в Тернополі — не перший пам’ятник Кобзареві в місті. Раніше, від 1953 року, в Тернополі стояв пам’ятник Шевченку в міському парку (приблизно на місці сучасного пам’ятника Бандері), але через реконструкцію парка був знесений.

У березневі дні 1982 року, коли проводилось Всесоюзне шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій», у сквері біля облмуздрамтеатру, було урочисто відкрито новий пам’ятник Тарасові Шевченку в Тернополі.

Монумент Кобзареві відігравав і продовжує відігравати значну роль у культурному житті міста.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1902 публікацій.

Залишити відповідь