ПАМ’ЯТНИК ТАРАСОВІ ШЕВЧЕНКУ | Тернопіль

Скульптор — Микола Невеселий.

Архітектор — Станіслав Калашник.

Пам’ятник являє собою бронзову сидячу фігуру Тараса Шевченка, встановлену на двоступінчатому гранітному постаменті сірого кольору.

Трактування постаті Шевченка виконано загалом у традиціному руслі. Автори пам’ятника зуміли передати портретні риси сильної духом людини. Вже немолодого поета зображено в хвилину задуми, його плечі похилені, голову трохи розвернуто праворуч, руки складені на правому коліні.

Автор: Сергій Клименко – Приватний сайт Сергія Клименка, CC BY-SA 3.0, https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=650528

Сучасний пам’ятник Тарасові Шевченку в Тернополі — не перший пам’ятник Кобзареві в місті. Раніше, від 1953 року, в Тернополі стояв пам’ятник Шевченку в міському парку (приблизно на місці сучасного пам’ятника Бандері), але через реконструкцію парка був знесений.

У березневі дні 1982 року, коли проводилось Всесоюзне шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій», у сквері біля облмуздрамтеатру, було урочисто відкрито новий пам’ятник Тарасові Шевченку в Тернополі.

Монумент Кобзареві відігравав і продовжує відігравати значну роль у культурному житті міста.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1877 публікацій.

Залишити відповідь