ПАМ’ЯТНИК СТЕПАНУ БАНДЕРІ | Тернопіль

Пам’ятник Степану Бандері в Тернополі розташований у парку імені Тараса Шевченка, перед обласною державною адміністрацією на вул. Соломії Крушельницької. Встановлений 2008 року. Урочисто відкритий 26 грудня 2008 року з нагоди 100-річчя від дня народження Степана Бандери (1 січня).

Висота гранітного постаменту — 2,5 м, висота бронзової фігури в повний зріст — 4 м.

Участь у відкритті пам’ятника взяв онук Бандери Степан Бандера.

Виготовив пам’ятник місцевий скульптор Роман Вільгушинський.

Автор: Photo by Mykola Vasylechko. Світлина Миколи Василечка., CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54668871

Пам’ятник зроблений у вигляді фігури Бандери, який рішуче рветься вперед, а за ним ввись майорить широкий прапор. Оскільки до відкриття пам’ятника його не встигли покрити міддю, скульптуру, яка стоїть на гранітному постаменті, просто пофарбували у коричневі тони. Продовжити роботи над пам’ятником планували навесні 2009 року.

Ідея спорудження пам’ятника Бандері у Тернополі була висунута. 20 липня 2007 року головою Тернопільської облдержадміністрації Іваном Стойком та Тернопільським міським головою Романом Заставним. Тоді ж було оголошено конкурс на кращий проект пам’ятника. Він тривав від 1 серпня 2007 року до 1 жовтня 2007. 10 жовтня 2007 року у приміщенні картинної галереї Тернопільської обласної організації Національної Спілки художників України було відкрито огляд для громадського обговорення проектів пам’ятника Степанові Бандері. На розгляд конкурсної комісії надійшло 7 проектів пам’ятника, авторами яких були, як окремі особи, так і колективи з Тернопільської, Львівської та Закарпатської областей.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1877 публікацій.

Залишити відповідь