Мельничук Ірина Вікторівна

 

Мельничук Ірина Вікторівна
майстер вишивки ікон

Ірина Вікторівна народилась 26 серпня 1978 року в Криму. Коли їй було 3 роки родина переїхала у село Шумбар Шумського району. Після закінчення школи навчалась в Тернопільському технічному коледжі радіоелектронного приладобудування.

Вишивати пані Ірина  любила з дитинства. Це її захоплення почалося з уроків трудового навчання в школі. За всі свої роботи вона отримувала «відмінно» і це, ще більше додавало бажання знову і знову брати в руки голку з ниткою. Не розлучалась Ірина Вікторівна з своїм захопленням будучи студенткою. ЇЇ оселю  завжди прикрашали різноманітні вишивки: рушники, серветки, доріжки, штори, картини.

Сьогодні захоплення майстрині переросло у вишивання ікон. Почалося з того, що до її рук потрапив зразок вишивки ікони Матері Божої. «А що як спробувати?» – подумала пані Ірина і одразу взялась до роботи. Тільки кольори їй там не дуже сподобались, якісь похмурі – змінила, вийшло набагато краще ніж на малюнку. Гарний результат надихнув її на створення цілої колекції вишитих ікон.

Працюючи над іконами майстриня помітила, що щоразу, схиляючись над полотном, вона відчула, як дивний спокій огортав душу, ставало так легко, будені проблеми і тривоги відступали, немов ховалися за завісою впевненості у тому, що усе буде добре, все владнається. Так вечорами, коли сім’я уже відпочиває, пані Ірина вишиває, не помічаючи інколи, що уже глибока ніч. В доробку майстрині уже 7 ікон.

ЇЇ роботи прикрашають різноманітні виставки: шкільні (зокрема в музеї «Світлиця»), творчі звіти будинку культури, Дня села, мистецько- краєзнавчому фестивалі «Братина» та за межами України в Криму та Дніпропетровську.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1877 публікацій.

Залишити відповідь