Іщук Антоніна Євдокимівна

Іщук Антоніна Євдокимівна

Антоніна Євдокимівна Іщук – майстер народної вишивки з с.Угорськ Шумського району.

Народилася 2-го грудня 1950 року в с. Угорськ Шумського району, Тернопільської області, де й проживає на даний час. З 1957 по 1964 роки навчалася в Угорській школі.  

Мати прищепила їй любов до вишивки і ткацької роботи. Прийшовши ввечері з полямогла до світанку вишивати  виливаючи душу, почуття, емоції на сіре полотно. Встигала  працювати і прясти, ще й на вечорниці ходити до сільського клубу. В основному вишивала квітами, рядна робила в кольори веселки, з чистою душею й бажанням сідала щоразу за верстат.

З 1987 по1997 роки працювала у сільському клубі техпрацівником.

Навіть перелічити не можа  кількість її вишивок.  «Я самоучка, і все звикла робити своїми руками.ю – розповідає майстриня. Ще до цього часу збереглись праці моєї мами (вишивки, ткані конопляні сорочки, рядна), бережу їх як реліквію.

Вже в своєму немолодому віці, так інколи хочеться створити новий образ, вже не на сірому, а сніжно-білому полотні, виткати своїми власними руками нове, чисте, різнобарвне покривало, одіти чисту полотняну сорочку й пройтися по ранковій росі.

Прикрасити сірі будні сучасного життя, тим самим виразити свої  юнацькі нездійсненні мрії.  Адже неодноразово чула в свою сторону «Мамо! Ви були б педагогом від Бога», але стала я ткацьким умільцем, за що й вдячна долі, бо життя без праці власними руками я не уявляю».

Подивитись роботи майстрині можна у фотогалереї.

 

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1877 публікацій.

Залишити відповідь