Тернопільський міський стадіон

29.02.2012 | Автор: | Категорія: Спортивні об'єкти

вул.Степана Бандери, 15, м.Тернопіль; тел. (0352) 25-27-63
Назва: КП “Тернопільський міський стадіон”
Рік спорудження: 1983, реконструкція – 2012
Адреса: м. Тернопіль, проспект С. Бандери, 15
Вмістимість стадіону: 15 150 (пластикові одноосібні сидіння, накриті дахом)
Розміри футбольного поля – 105 х 68 м.

Тернопільський міський стадіон (раніше «Авангард») — найбільший футбольно-легкоатлетичний стадіон Тернополя та області. Домашня арена ФК «Тернопіль». Колишня домашня арена «Ниви».

Повна офіційна назва стадіону — Комунальне підприємство «Тернопільський міський стадіон». До 2000 року стадіон міг прийняти 18 500 глядачів, а до 2011 – 16 450 глядачів. Після реконструкції, проведеної у 2010–2011 роках, — 15 150 пластикових місць під накриттям.

Стадіон поділений на 48 секторів. Діє електронне табло, освітлення 1200 люксів. Обладнаний для проведення телевізійних трансляцій футбольних матчів (5 стаціонарних точок відеозйомки). Арена розміщена на території «Старого парку».

Історична довідка

Про проведення офіційних змагань на теренах Тернополя до Першої світової війни (1914 р.) документальних матеріалів не збереглося. Домінуючою на той час була практика так званих тренінгів (товариських матчів).

Перший в історії тернопільського спорту футбольний матч, який документально зафіксовано, відбувся 21 серпня 1909 року між “Поділлям” і “Кресами”. На жаль, історія не зберегла для нас інформації про результат цієї зустрічі.

Та уже через кілька днів, точніше – 27 серпня, відбувся повторний матч між цими командами, який виграли “Креси” з рахунком 5:4, що говорить про безкомпромісний характер поєдинку.

Обидві зустрічі проходили на полі “Коло парку”, де й сьогодні виступають кращі команди області (КП “Тернопільський міський стадіон”).

В 30-их роках 20-го століття порядок під час матчів забезпечували так звані “порядкові” з числа товариств або клубів, які брали участь в змаганнях. Вони забезпечувались відповідними пов’язками і стежили за поведінкою вболівальників, а коли була необхідність, втручалися в сутички.

Відвідування матчів було платним. Ціни квитків на стадіон “Коло парку” були такими: ложа – 1,5 злотих, трибуна – 1 злотих, вхідні (“стоячі”) – 0,7 злотих (70 грош), клубові (для членів клубу) – 0,5 злотих (50 грош), дитячі (до 16 років) – 0,2 злотих (20 грош).

На реконструйований стадіон “Нива”, тоді ще бережанська, перебралася у вересні 1984 року. Загальний контроль над ремонтними роботами проводив колишній мер Тернополя Анатолій Кучеренко, які вдалося виконати в рекордно короткі 10 місяців.

Реконструйований стадіон гостинно прийняв команду та її вболівальників. Перший матч “Нива” у Тернополі провела 15 вересня проти горлівського “Шахтаря”. В той вечір прийшли підтримати команду 15 000 глядачів. І незважаючи на нічию (1:1), вони були задоволені і грою, яку продемонструвала “Нива”, і великим футболом, який нарешті прийшов до Тернополя.

Востаннє капітальний ремонт головної футбольної арени області проводився на зламі тисячоліть. І знову до справи був причетним Анатолій Кучеренко (вдруге ставши мером міста), з благословення якого вдалося віднайти немалі гроші для повної реконструкції центральної трибуни, встановлення накриття, адміністративних приміщень та 3,5 тисяч зручних пластикових сидінь.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1917 публікацій.

Залишити відповідь