Заліщицька музична школа

05.01.2012 | Автор: | Категорія: Позашкільна освіта

Заліщицька музична школа

    вул. Гайворонського, 10
    48600, м.Заліщики, Тернопільської обл.
    тел. (03554) 2-12-02, (03554) 2-20-02
    тел./ факс (03554) 2-12-02

Заліщицька дитяча музична школа відкрита в 1947 році як філіал Чортківської музичної школи, а з 1 вересня 1961 року стала окремою музичною школою, що мала три філіали: М.-Подільський, Борщівський, Товстенський, що пізніше стали самостійними музичними школами.

Організатором і першим директором музичної школи був відомий в Україні самодіяльний композитор і диригент Я.В.Смеречанський, член Національної Ліги композиторів.

Навчально-виховний процес у Заліщицькій дитячій музичній школі в даний час здійснюють 32 вчителі.

Зараз в Заліщицькій ДМШ навчаються 230 учнів по класах фортепіано, скрипки, віолончелі, баяна, акордеона, бандури, гітари, сопілки, флейти, саксофона, труби, тромбона.

Діють такі художні колективи:
дитячий хор, капела бандуристів, духовий оркестр, ансамбль баяністів, оркестр українських народних інструментів, симфонічний оркестр, ансамбль скрипалів, учительський хор, ансамбль трубачів.

Заліщицьку дитячу музичну школу закінчили 1358 учнів. Багато із них продовжили навчання в культурно-освітніх закладах, музичних училищах та консерваторіях.

Випускники школи успішно працюють вчителями музичних шкіл, викладачами музичних училищ, керівниками художніх колективів, учителями співів загальноосвітніх шкіл. Колишній учень Заліщицької ДМШ Іван Оленчик, який закінчив Тернопільське музичне училище, Одеську консерваторію, аспірантуру в інституті ім. Гнесіних в Москві, входить до числа кращих кларнетистів світу. Він написав віртуозні етюди для кларнета.

У вересні 1992 року до 100-річчя від дня народження видатного українського композитора, диригента, педагога, співця стрілецької слави Михайла Гайворонського йому було відкрито пам`ятник на території школи.

У школі проводяться ювілейні вечори, присвячені видатним композиторам. Учителі залучають учнів до музичної та художньої творчості.

Тут працює дитячий музичний клуб "Золотий ключик", на засіданнях якого проводяться лекції-концерти для учнів загальноосвітніх шкіл. Проводяться теоретичні олімпіади, конкурси на краще виконання музичних творів.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1932 публікацій.

Залишити відповідь