“Дзвони Лемківщини”

26.12.2011 | Автор: | Категорія: Фестивалі | Конкурси

Всеукраїнський фестиваль лемківської культури “Дзвони Лемківщини”

Всеукраїнський фестиваль лемківської культури “Дзвони Лемківщини” – один з найбільш популярних мистецьких форумів, що проходить в урочищі Бичова поблизу Монастириська на Тернопільщині.

Проведення фестивалів лемківської культури започатковане у 1999 році, коли 5-6 червня в селі Гутисько Бережанського району – центрі лемківської різьби, розташованому на межі Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей, – відбувся Перший крайовий фестиваль лемківської культури “Лемківська Ватра”.

Лемки – найзахідніша самобутня гілка українського народу з унікальними культурою і побутом. Жорстоко повелася з ними доля, вони були вигнані зі своїх рідних предковічних насиджених місць, де проживали компактно, хоча й не надто заможно, але щасливо.
Опинившись у вигнанні, порозкидані по всьому світі, лемки не зреклися свого, стараючись продовжити життя прабатьківських традицій, пісень, танців і інших елементів незабутньої культури.

Щороку на всеукраїнському фестивалі лемківської культури «Дзвони Лемківщини» збирається декілька поколінь лемків: дідусі і бабусі, сини і дочки, онуки. Вони згадують свою нелегку історію і історію українського народу загалом.

Метою фестивалю є збереження та пропагування лемківської культури, мови, народної творчості, традицій та звичаїв, налагодження та розширення зв’язків між аматорськими колективами, виховання естетичних смаків, сприяння формуванню національної свідомості.

Гості свята зможуть не лише насолодитись лемківськими піснями, танцями, оглянути виставку народних майстрів Тернопільщини, а й придбати їх вироби, газету “Дзвони Леміквщини”, “Лемківський календар”, тематичну літературу з історії та культури лемків, пам’ятні значки й сувеніри, взяти участь в майстер-класах народних ремесел.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1932 публікацій.

Залишити відповідь