“Купальська феєрія”

26.12.2011 | Автор: | Категорія: Фестивалі | Конкурси

Всеукраїнський фестиваль сільської молоді “Купальська феєрія”

У ніч з 6 на 7 липня у селі Чагарі Гусятинського району започаткований Всеукраїнський фестиваль сільської молоді “Купальська феєрія”. Саме на свято Івана Купала в Чагарі приїжджають чимало романтиків, аби знайти цвіт папороті.

Різнобарв’я вишиванок, тепло ватри, народні пісні, усмішки на вустах та іскорки в очах… Ніби й справді стрілки годинника повернули назад, у часи язичництва, коли наші пращури вірили у всемогутню силу води й полум’я. Дівчата майстерно виплітають віночки, які пускають у воду. Віночки пливуть шукати судженого, адже за повір’ям: в який бік попливе віночок з-відти і коханий буде. А ті, кому вже пощастило знайти свою другу половинку, тримаючись за руки, перестрибують через вогнище.

Святкове театралізоване дійство “Івана Купала” відтворюють аматорські колективи Гусятинського району. У фестивалі беруть участь кращі творчі колективи, фольклорні гурти та окремі виконавці з Київської, Львівської, Рівненської, Хмельницької, Чернівецької областей. Фестиваль насправді набув вражаючих масштабів, адже також дарують гарний настрій і чудові пісні гостей з-за кордону.

Паралельно діє невеличкий ярмарок, святкова виставка народних художніх промислів за участю майстрів народного мистецтва району.

Головною метою фестивалю є відродження українського села, утвердження його самобутності, неповторності, популяризації кращих надбань української пісенної та інструментальної народної творчості, самобутніх обрядових та звичаєвих традицій надзбручанського краю.

Фестиваль сприяє обміну досвідом роботи, допоможе багатьом талановитим виконавцям відкрити широку панораму для культурної співпраці.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1932 публікацій.

Залишити відповідь