Борщівська вишиванка | В Борщівському краї цвітуть вишиванки

26.12.2011 | Автор: | Категорія: Фестивалі | Конкурси

Фольклорно-мистецьке свято “В Борщівському краї цвітуть вишиванки”

Велике дійство яке об’єднує два грандіозні фестивалі “В Борщівському краї цвітуть вишиванки” та “Борщ’Їв” проходить щорічно у місяці вересні на Борщівській землі.

Програма фестивалю завжди насичена, весела, цікава, пізнавальна і смачна. Адже тут можна відвідати виставку вишиванок усіх населених пунктів району, також вишиванки привозять майстри з усієї України, охочі можуть поторгуватися на аукціоні-розпродажі вишиванок відомих колекціонерів і майстринь України, відвідати майстер-класи відомих майстринь-вишивальниць, взяти участь в конкурсі пісні про вишивання, скуштувати понад 50 видів справжнього українського борщу, насолодитись народною музикою, піснями, танцями, та і просто гарно відпочити.

Візитівкою Борщівщини стала сорочка, вишита саме чорними нитками. Як розповідає давня легенда, домінуючий чорний колір шиття пов’язаний з конкретними подіями трагічної історії України. У XV-XVII століттях Борщівський край був постійним об’єктом нападів турків і татар. Після одного з таких нападів у кількох наддністрянських селах загинули всі чоловіки. Тоді дівчата і жінки, оплакуючи свої гіркі долі, поклялися протягом кількох поколінь носити траур за загиблими коханими і вінчатися у сорочках, вишитих чорними нитками…

Давня бабусина й прабабусина “борщівська бавляна сорочка” цінується і в Україні, і за кордоном. Вона шита «по рукавах», її найголовнішими ознаками є біле домоткане, – здебільшого конопляне – полотно, а також вишивка грубою вовняною ниткою – “чорною бавною”. Саме ті жінки, які вишивали такі сорочки у 20-30 роках минулого століття, були останнім поколінням пов’язаним благородною обіцянкою.

Мистецтвознавці стверджують, що на сьогодні залишились два найбільш популярні види вишивки: полтавська та борщівська, як феноменальне явище, в якому закарбовані фрагменти трипільської культури.

Саме тому, головною метою фестивалю “В Борщівському краї цвітуть вишиванки” є відродження техніки шиття чорної борщівської сорочки, збереження та відновлення етнографічної спадщини Борщівщини, відтворення автентичності українського національного костюма, звичаїв та обрядів Надзбручанського краю, привернення широкого кола населення до народної культури, фольклору, звичаїв, традицій, обрядів, популяризація української мови.

2017 – Фестиваль вишиванки й борщу

2016 – 18 вересня у Борщеві зацвітуть вишиванки…

 

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1902 публікацій.

Коментарі (1)

  1. […] У БОРЩІВСЬКОМУ КРАЮ ЦВІТУТЬ ВИШИВАНКИ та фестиваль борщу БОРЩ’ЇВ (м. Борщів). […]

Залишити відповідь