Кременецький державний лісотехнічний коледж

23.11.2011 | Автор: | Категорія: Професійна та спеціальна освіта

47013, Тернопільська обл., Кременецький р-н, с. Білокриниця, вул. Молодіжна, 1
klk-kremenets.at.ua
директор  – Іваницький Степан Миколайович

Кременецький лісотехнічний коледж – один із кращих навчальних закладів України, який має багату і цікаву історію. Головний корпус розташовано у старовинному замку початку XVI ст. у 1892 році в ньому було створено сільськогосподарську школу. У 1921 – середню рільничо-лісову школу. Перерване Другою світовою війною навчання відновили 1944 року. З цього періоду почав функціонувати сучасний Кременецький лісотехнічний коледж.

За роки існування з 1944 року підготовлено майже 12 тисяч молодих спеціалістів, значна частина яких працює в системі лісового господарства не тільки України, а і в країнах близького зарубіжжя.

Сьогодні коледж – це студентське містечко, на території якого розміщено два навчальні корпуси, 2 гуртожитки, їдальня, деревообробна майстерня, машинно-тракторний парк, Будинок культури, краєзнавчий музей, оранжерея, спортивний стадіон “Лісотехнік”, спортивний зал, ігровий комплекс, гімнастичне містечко, державний дендрологічний парк, лісовий розсадник.

Матеріальна база включає 45 навчальних кабінетів і 10 лабораторій, обладнаних сучасними приладами та устаткуванням, необхідними наочними посібниками, в тому числі два комп’ютерних класи, лекційну і читальну зали, дає можливість проводити теоретичні і практичні заняття на належному рівні, виконувати роботи з використанням комп’ютерної техніки.

Напрями підготовки і спеціальності, які можна здобути в Кременецькому лісотехнічному коледжі: інженерна механіка: експлуатація і ремонт обладнання лісового комплексу, лісозаготівля та деревообробка: обробка деревини, лісове і садово-паркове господарства: лісове господарство.

Відділ «Лісове господарство» від початку існування випустило 4824 спеціалісти

1962 року через відсутність висококваліфікованих спеціалістів у народному господарстві держави, технікум почав готувати техніків лісового господарства. 1965 року відбувся перший випуск 18 молодих спеціалістів. Від початку свого існування відділення випустило в світ 4824 молодих спеціалісти. Випускники відділення працюють як в Україні, так і за кордоном, займаються викладацькою діяльністю. До речі, 1974 року випускником відділу лісового господарства Кременецького коледжу був керівник Тернопільського обласного відділення лісного та мисливського господарства Ігор Миколайович Попадинець.

Сьогодні на денній формі за спеціальністю «лісове господарство» навчається 274 студенти.

Коледж співпрацює з іншими навчальними закладами – Українським державним лісотехнічним університетом, нещодавно налагоджена співпраця з навчальними закладами Польщі. Коледж контактує з багатьма державними лісовими господарствами Державного агентства лісових ресурсів. Тут функціонує також університет природи, який очолює викладач-методист, відмінниця лісового господарства України Софія Стрикула.

Студенти закріплюють теоретичні знання навчально-виробничою практикою, яку проходять у ДП «Кременецьке лісове господарство» – Білокриницькому, Почаївському, Кременецькому, Ланівецькому, Волинському та Вишнівецькому лісництвах, а також беруть участь у змаганнях «Лісова всебічність».

  Відділення «Технологія деревообробки» пишається своїми випускниками

Відділення «Технологія деревообробки» започатковано 1958 року (на той час спеціальність мала назву «Лісопильно-деревообробне виробництво») шляхом планового набору, а також переведенням студентів спеціальності «Обробка деревообробних виробництв» Львівського і Дрогобицького технікумів механічної обробки деревини. 1991 року спеціальність змінено на «технологію виробництва», до 2000 року коледж випустив 494 спеціалістів техніків-технологів деревообробного виробництва. З 2000 року відділ перейменовано на спеціальність «обробка деревини», за чотири роки – з 2000 по 2004 рік підготовлено 159 студентів, які отримали дипломи техніків-технологів обробки деревини. Основне завдання відділення полягає в підготовці висококваліфікованих спеціалістів для забезпечення випуску високоякісних виробів деревини при раціональному її використанні.

За період існування відділення у світ вийшло 2616 спеціалістів. Багато із них займають високі посади на підприємствах галузі, керівних апаратах державних лісогосподарських управлінь, значна кількість випускників захистила кандидатські дисертації і викладають в Українському державному лісотехнічному університеті та інших вишах України.

У Кременецькому лісотехнічному коледжі діє і заочна форма навчання (відділення відкрито 1959 року). Станом на 1 січня 2011 року на заочній формі навчання спеціальності здобуває 242 студенти. 4448 спеціалістів здобули спеціальності станом на 2008 рік. 1160 техніків-лісоводів, 1432 техніки-технологи та 1273 механіки з експлуатації і ремонту обладнання лісового комплексу.

З 1953 по 2010 рік коледж випустив 3751 спеціаліста денної і заочної форм навчання механічного відділення, які здобули професію техніків-механіків із експлуатації і ремонту обладнання лісового господарства. Випускники відділу механіки успішно працюють на підприємствах лісової галузі не лише Тернопільської, а й інших областей України

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1932 публікацій.

Залишити відповідь