Міжнародний Аеропорт “Тернопіль”

22.08.2011 | Автор: | Категорія: Інші види транспорту

вул. Підволочиське шосе, м. Тернопіль, Тернопільська область, 46000<
тел.: +380 (352) 24-31-16
е-Пошта: teraeroport@gmail.com
веб-сайт: http://aeroport.te.ua

Тернопільський аеропорт є комунальною власністю Тернопільської обласної ради та займає площу 154 га, відстань до центру м.Тернополя – 7,5 км.

У своїй практичній діяльності аеропорт керується діючими положеннями і правилами Державної авіаційної служби України.

Аеропорт має міжнародний пункт пропуску через державний кордон України та занесений до довідника аеронавігаційної інформації України. Пункт пропуску, який розміщений в малому накопичувачі, обладнаний технічними засобами контролю догляду пасажирів та багажу.

Наявні

Відноситься до аеродромів класу «Г». Аеровокзал має один пасажирський термінал площею 384 кв. м з пропускною здатністю 170 пасажирів за годину, міжнародний пункт пропуску через державний кордон України.

У складі аеропорту є всі необхідні служби для забезпечення обслуговування повітряних суден і пасажирів, підтримки в належному стані льотного поля.

Аеропорт знаходиться практично у геометричному центрі Західної України. Відстані до обласних центрів становлять: до Львова – 120 км, Хмельницька – 110 км, Івано-Франківська – 130 км, Рівного – 130 км, Луцька – 150 км, Чернівців – 170 км.

 

Розташування аеропортового комплексу та споруд дає можливість модернізації аеропорту, зокрема подовження злітно-посадкової смуги до 2500 м на існуючому землевідведенні, реконструкція аеровокзалу, додаткових перонів, створення сучасних терміналів з обробки вантажів.

Початок роботи аеропорту відноситься до 1947 року і постійно розвивається. З 1960 року аеропорт існує на діючому місці базування і має грунтову ЗПС. У 1969 році проведено реконструкцію аеровокзалу, а в 1985 побудована штучна ЗПС, руліжні доріжки і перони.

Після зведення у дію у травні 1985 року нової злітно-посадочної смуги був введений в експлуатацію Тернопільський аеропорт. У 2001 році аеропорт перестав повноцінно працювати. Деякий час він не відігравав важливої ролі. Здійснювалося лише декілька рейсів на тиждень. У 2004 році аеропорт отримав статус міжнародного.

Із 31 травня 2010 року відновлено регулярне авіасполучення з Києвом. Рейси відбувалися двічі на тиждень – у понеділок і п’ятницю. Виліт о 07:00, приземлення у київському аеропорту «Жуляни» о 08:10. Зворотній рейс – у той же день о 19:00, приліт до Тернополя о 20:10. Ціна квитка економ класу 604 грн. в одну сторону. Перевізник – запорізьке ВАТ «Мотор Січ», яка обслуговує авіарейс Запоріжжя-Київ-Запоріжжя. Станом на 2.07.2010 авіарейс Тернопіль-Київ-Тернопіль закрито.

Складовою частиною підприємства є аеропорт «Тернопіль». Аеропорт «Тернопіль» належить до 4 класу і має аеровокзал, пропускною спроможністю 100 пас/год, пункт пропуску через державний кордон в усі країни світу, автономне забезпечення теплом та водою і електроенергією.

На існуючому земле відводі є можливість подовження ШЗП до 2300 м., будівництва нового аеровокзалу і інших необхідних споруд. У складі аеропорту є всі необхідні служби для забезпечення обслуговування повітряних суден і пасажирів, підтримки в належному стані льотного поля, заправки кондиційним паливом ПС і автомобілів.

На даний час близько 250 тис. громадян Тернопільської області перебуває  на роботі за межами України (Греція, Італія, Португалія, Іспанія, Англія, Чехія, Словаччина, Польща, Росія та інші). Потенційними пасажирами з аеропорту «Тернопіль» можуть стати мешканці Тернопільської, Хмельницької, Львівської, Івано-Франківської та Рівненської областей.

В аеропорту працюють 35 чоловік, що дає змогу утримувати аеродромний комплекс в експлуатаційному стані і забезпечує збереження фондів.

джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1916 публікацій.

Залишити відповідь