Народні умільці з с. Людвища Шумського району

04.01.2011 | Автор: | Категорія: Декоративно-ужиткове мистецтво

Народні умільці з с. Людвища Шумського району

 Рушник супроводжує селянина протягом усього життя –  в радості і  горі. Він завжди був символом гостинності. Такі красиві рушники, картини, серветки, подушки вишиває  Марія Іванівна Підгурна з с. Людвище. Вишивкою захоплюється ще з шкільних років.Вона вміє підібрати за кольором нитки так, що узори на вишивках розцвітають живими квітами.

Коли заходиш у хату до Зої Юріївни Павлік з с.Людвище ніби поринаєш у літо. Кругом в очі кидаються вишивки на яких зображенні квіти такі яскраві немов живі. Майстерно підібрані нитки роблять вишивки такими, що неможна надивитись  на красу. В кожну вишивку вкладено стільки любові, що всі вони грають кольорами веселки, це – рушники, подушки, серветки. Також дуже уміло вишиті ікони, серед яких «Тайна вечеря». Любов до вишивки привили пані Зої її мама Марі Олексіївна Павлік, та бабуся Олена Іванівна Попенко які займаються вишивкою все своє життя.        

 Уже  втричі  вишивки Зої Павлік зачаровували учасників та гостей мистецького фестивалю «Братина», також, її роботи  були представлені на виставці умільців села в бібліотеці-філіалі с. Людвище.

Надія Миколаївна Ткачук з с.Людвище захоплюється вишивкою ще з шкільних років.ЇЇ руками вишито дуже багато рушників, подушок, серветок, вишивок сучасних картин. Кожного року вишивки пані Надії красуються на мистецькому фестивалі «Братина».

Мілентина Іванівна Войцішевська з с. Людвище – вишивкою захоплюється ще з дитинства. На стінах в її домівці висить багато вишитих картин, ікон, рушників.

Красуються квітами та різними узорами подушки та серветки які вишила пані Мілентина. Свою любов до вишивки, миловидна завжди усміхнена жінка передала своєму чоловікові пану Ярославу, він коли випадає вільна хвилина займається вишивкою. Вишивками пані Мілентини та пана Ярослава милуються кожного року учасники та гості мистецького фестивалю «Братина».

Розливаються барвами веселки узори на полотні вишиті умілими руками  Марія Панасівна Юхимюк з с. Людвище від яких не можна відвести погляду. Це – скатертини, штори, подушки, серветки, килими.

Уже  втричі  вишивки пані Марії зачаровували учасників та гостей мистецького фестивалю «Братина», також, її роботи  були представлені на виставці умільців села в бібліотеці-філіалі с. Людвище.

Галина Миколаївна Поліщук з с. Людвище захоплюється вишивкою ще з дитинства. Вишивками заквітчана вся хата пані Галини. Це – штори на двері, рушники, серветки, подушки, коври. Уже  втричі  вишивки пані Галини зачаровували учасників та гостей мистецького фестивалю «Братина», також, її роботи  були представлені на виставці умільців села в бібліотеці-філіалі с.Людвище.

Важка доля спіткала Ольгу Петрівну  Грищук з с. Людвище. Молодим трагічно загинув чоловік, потрібно було важко працювати, щоб виростити трьох дітей. Пізніше тяжко захворіла сама, а тепер майже прикута до ліжка.

Незважаючи на це пані Ольга знаходила час для вишивки, яких у неї дуже багато. На полотні виливала свій біль, смуток та радість. Умілиця вишивала картини, ікони, рушники, подушки, серветки, штори, багато своїх вишивок дарувала на пам’ять.

 

 

 

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1877 публікацій.

Залишити відповідь