Ріка Серет

22.10.2010 | Автор: | Категорія: Клімат | природні ресурси

Ріка Серет

Серет – притока Дністра, найдовша рівнинна річка у межах Тернопільської області.

Довжина річки – 248 км, площа водозабору 3900 кв. км. Близько 490 різних за розміром річок, що мають загальну  довжину 1706 км.,  збирають вологу із широкого серетського басейну і вливають свої води в оновлене русло річки.

Річка починається від  злиття кількох потічків – Серет правий, Серет лівий, В’ятила , Граберка, -біля с. Ратищі Зборівського району.

Геродот згадує про румунський Сірет, який іменувався тоді Папантос. У Птоломея той же Сірет фігурує під назвою Йєротос, у Аміана Марцеліана – Сарат, у Костянтина багрянородного (Х ст.)  -Серетос. Корінь слова губиться у глибинах старих індоєвропейських діалектів.

Сер – означає текти, литися. Вчені припускають , що можлива тут інша основа- скіфсько –іранська «сярант» – з тим же значенням.

Береги нашого серету надзвичайно мальовничі, поетичні, вони милують око і душу людини. Земля, оживлена водою, надзвичайно родюча і саме ця обставина  завжди вабила людей, спонукувала їх селитися на берегах річки. А розкішні ландшафти благодатно впливали на людей, що працювали на цй землі, обумовлюючи такі рис характеру, як доброта, лагідність, щедрість і відкритість.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1902 публікацій.

Залишити відповідь