З історії Бучацької центральної бібліотеки

27.05.2010 | Автор: | Категорія: Бібліотеки

З історії  Бучацької центральної бібліотеки

 1 листопада 1944 року засновано Бучацьку районну бібліотеку. Бібліотекарем призначили Олену Климентіївну Кузів.

12 листопада 1944 року книгозбірня одержала першу партію літератури, яка надійшла з Харкова, згодом надіслали поповнення міста Одеса, Москва та інші. На 1 січня 1945 року фонд становив 2,5 тисячі книг.

У 1945 році книгозбірня одержала приміщення, яке складалось із 2-х кімнат. Книжковий фонд збільшився до 5 тисяч примірників. 7 жовтня 1945 року завідувачкою бібліотеки призначили Олену Климентіївну Кузів, а бібліотекарем — Стефанію Йосипівну Фіалковську.

Протягом 50-60-х років книгозбірня поступово збільшувала фонди, залучала читачів, розширювала своє приміщення.

У 1960—1983 роках бібліотеку очолювала Є. Л. Риженкова, завідувачкою абонементу працювала С. Й. Фіалковська, завідувачкою читального залу — Е. М. Кузьменко, методистом — Г. Л. Пасимок.

16 березня 1964 року Бучацькій районній бібліотеці для дорослих присвоєно почесне звання «Бібліотека відмінної роботи» за зразкову організацію культурно-освітньої роботи серед населення.

У 1974 році книгозбірня, у якій працювало 7 чоловік, обслуговувала 3500 читачів. У 1976 році в районі пройшла централізація, яка дала змогу наблизити книгу до читача, покращити матеріальну базу бібліотек.

У бібліотеці працювало 22 працівники.

На 1січня 1990 року в книгозбірні нараховувалось 50 тисяч примірників книг. Обслуговувалось 4,2 тисячі читачів.

У районі станом на 1 січня 2002 року функціонували 53 бібліотеки з книжковим фондом 321405 примірників. Їх відвідували 30157 користувачів.

З жовтня 1983 року по вересень 1985 року бібліотеку очолювала Іванна Дмитрівна Петрик.

З квітня 1986 року по травень 2001 року — Галина Василівна Брильова, з липня 2001 року директор книгозбірні — Леся Іванівна Машталір.

До послуг користувачів: універсальний фонд друкованих видань, великий вибір словників, довідників, енциклопедій, література з економіки, правові та нормативні документи, велика кількість краєзнавчої та художньої літератури, «нічний абонемент».

Картотеки й каталоги:

абетковий каталог;

систематичний каталог;

систематична картотека статей;

краєзнавча картотека;

картотека назв художніх творів;

картотека діаспорних видань.

Читальний зал районної бібліотеки щорічно обслуговує понад 1700 користувачів, абонемент — 1200 читачів.

Відкрито кімнату «Благословенний будь, мій краю, отча земле свята!», де зібрано документи про історію рідного краю, видатних людей Бучаччини.

При бібліотеці діє клуб «Ерудит». Його учасниками є студенти БІМА, аграрного коледжу, ПТУ № 26, учні ліцею, гімназії та шкіл міста.

Проводяться години історичної правди, духовності, уроки народознавства, диспути, зустрічі з бізнесменами, психологами, прем’єри книг, експрес-повідомлення.

Одним з основних своїх завдань бібліотека вважає розширення для користувачів шляхів отримання найрізноманітнішої інформації.

Ефективно використовується інформаційний банк даних, через який читачі отримують все, що стосується питань життєдіяльності людини й суспільства. Складаються попереджувальні довідки, організовуються дні нової книги, проводяться бібліографічні огляди літератури, дні інформації.

Для популяризації нових документів використовуються сторінки газети «Нова доба».

Книгозбірня надає організаційно-методичну допомогу сільським бібліотекам-філіям. Проводяться семінари, методичні дні, консультації. Новопризначені бібліотечні працівники проходять стажування. Здійснюються виїзди в бібліотеки-філії для комплексних і тематичних обстежень.

 

Г. В. Гнатів, завідувачка методично-

бібліографічного відділу Бучацької ЦБС

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1918 публікацій.

Залишити відповідь