Бучацький районний будинок культури

07.05.2010 | Автор: | Категорія: Будинки та палаци культури

 

48400, Тернопільська обл.
м. Бучач, вул. Шкільна, 8,
тел.  (03544) 2-12-51
e-mail: buchachrbk@ukr.net 

У 1902-1903 рр. у Бучачі з ініціативи товариства «Просвіта» за кошти міського населення, спільними  зусиллями місцевих громад української,  польської,  вірменської, єврейської національностей розпочалось будівництво спеціальної будівлі для проведення  масових свят, яке було завершено в 1905 році.

В історико-меморіальному збірнику «Бучач і Бучаччина» згадується про те, що в ці роки великим успіхом серед глядацьких аудиторій користувався український театр Стадника, який ставив у новозбудованій споруді драми, комедії, опери, оперетки.

У трупі Стадника працювали актори і співаки: Рубчаки, Стадники, Пилипенко, Жарська, Гаєк, Коссак, Кшиштоф, Луговий, Нижанківський та ін. При театрі був невеликий, але, як зазначає історичне джерело, «досить добрий» оркестр, що свідчить про високу культуру того часу!

Після розпаду Австро-Угорської імперії будівлю забрала польська влада та розмістила у ній одну з своїх організацій, а саме культурно-спортивне товариство «Сокіл», однак свої масові заходи тут продовжували проводити українська, єврейська, вірменська громади.

Українська громада проводила святкування річниць Т. Г. Шевченка, Лесі Українки, І.Франка та інші урочистості. Всі заходи проводились за громадський кошт.

В 1941 році в приміщенні знаходився Український комітет, головою якого був отець Мельник. Цей комітет займався культурно-масовими заходами та аматорською діяльністю української громади. Режисером вистав був  Володимир Моцик.

«Союзом українок» організовувались концерти.  Активну участь у культурно-мистецькому житті краю приймали сім’ї адвокатів Гринівих та лікарів Воронкових.  З 1944 року в приміщенні розмістився районний Будинок культури.

Директорами районного будинку культури працювали: О. Дерчаков, С. Лапа, Є. П. Риженкова, М.І. Гребеньовський, М.Бобик, В. Красний. Майже чотири десятиліття, з 1962 по 1998 рр. установу очолював кавалер ордена Трудового Червоного Прапора Й.В.Дума.

З 1991 року в приміщенні діє районний комунальний  Будинок культури. З 1998 по 2002 рр. директором районного будинку культури працював Ярославський А.І. З 2003 року колектив очолював Руслан Іванович Крупа.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1877 публікацій.

Коментарі (2)

  1. Нуб

    Перевірте інформацію про директорів

  2. […] Бучацький районний будинок культури » Тернопільщин… 10.02.2017 о 09:54 […]

Залишити відповідь