Тернопільська обласна комунальна дитяча клінічна лікарня

 In Медичні заклади та установи

Тернопільська обласна комунальна дитяча клінічна лікарня

вул. Академіка Сахарова, 2
м. Тернопіль, 46016

тел. (0352) 26-56-79 Головний лікар
       (0352) 26-55-03 Поліклінічне відділення
       (0352) 26-53-04 Приймальне відділення

e-mail: office@children-hospital.te.ua

http://children-hospital.te.ua

Головний лікар — Корицький Григорій Іванович

Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня створена в області в 1965р., з 1987р. – функціонує в новому типовому приміщенні. Тут функціонують 14 спеціалізованих відділень: I та II педіатричне, приймальне, пульмонологічне, відділення для дітей з ураженням ц.н.с. та порушенням психіки, інфекційно-боксоване, для недоношених новонароджених, педіатричне відділення для новонароджених, відділення інтенсивної терапії новонароджених, відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії, відділення хірургічного профілю: хірургічне, отоларингологічне, ортопедо-травматологічне, офтальмологічне.

Розгорнуті спеціалізовані ліжка:

 • нефрологічні – 15
 • кардіоревматологічні – 15
 • алергологічні – 10
 • пульмонологічні – 20
 • чистої хірургії – 15
 • гнійної хірургії – 10
 • урологічні – 15
 • онкологічні – 5
 • нейрохірургічні – 5
 • торакальної хірургії – 5
 • дитячої гінекології – 5
 • отоларингологічні – 25
 • щелепно-лицевої стоматології – 5
 • гастроентерологічні – 25
 • ендокринологічні – 15
 • клінічної імунології – 5
 • ортопедичні – 30
 • травматологічні – 30

В червні 2000р. створено неонатальний центр для надання допомоги хворим новонародженим дітям області. В його складі функціонує відділення для недоношених новонароджених з сумісним перебуванням матері і дитини, педіатричне відділення для новонароджених, відділення інтенсивної терапії новонароджених з виїзною неонатологічною бригадою, оснащеною реанімобілем "Фольксваген" з транспортним кювезом. Щороку в неонатальному центрі ОДКЛ лікується до 700 хворих новонароджених, більше 250 із них транспортуються виїзною неонатологічною бригадою в перші години після народження.

У ВІТН функціонує експрес-лабораторія, де проводяться всі ургентні обстеження хворим дітям.

Відділення реанімації з палатами інтенсивної терапії оснащене сучасною наркозною та дихальною апаратурою, працює моніторна система слідкування за хворими, діагностична апаратура, з березня 2001р. при відділенні анестезіології з палатами інтенсивної терапії створена виїзна педіатрична бригада для надання невідкладної допомоги дітям області, оснащена реанімобілем марки "Renomaster".

В квітні 2003р. відкрито центр ранньої медико-соціальної реабілітації з сучасним медичним устаткуванням, для реабілітації дітей з органічними ураженнями ц.н.с., вродженою патологією. Налагоджена тісна співпраця центру ранньої медико-соціальної реабілітації із Центром реабілітації дітей-інвалідів "Бджілка" м. Брюссель, Бельгія. В цьому році проведено уже 5-тий міжнародний українсько-бельгійський семінар із сучасних методів реабілітації з участю бельгійських спеціалістів (Петьо-терапія, Шернборн-терапія).

Параклінічні служби забезпечують чітку організацію роботи відділень, оснащені сучасною апаратурою та необхідними реактивами і це лабораторії клініко-діагностична, експрес-лабораторія у ВІТН, імунологічна та генетична в поліклінічному відділенні.

Відділення функціональної діагностики оснащене спірометром, електроенцефалографом "Біоскрипт", апаратом для ультразвукової діагностики, впроваджені ехокардіографія, УЗД головного мозку у новонароджених, кольорова теплографія.
В лікарні функціонує відділення відновного лікування, працюють кабінети електросну, масажу, інгаляторій, водолікування, електролікування, кабінет пелоїдотерапії, лазеротерапії, міотон.

Поліклінічний відділ лікарні розрахований на 240 відвідувань в зміну. В поліклініці ведеться прийом з 24 спеціальностей, консультують хворих 3 професори, 5 доцентів Тернопільської державної медичної академії. Спеціалісти поліклініки ведуть мікро- диспансеризацію хворих дітей з важкою хронічною патологією, контролюють проведення їм оздоровчих заходів.

Медико-генетична консультація обласної дитячої клінічної лікарні забезпечує консультування сімей та дітей групи ризику по спадковій патології і вроджених вадах розвитку, проводить цитогенетичне обстеження – хромосомний аналіз і уринолізис, налагоджений генетичний моніторинг ПВР в області і скринінг новонароджених на ФКУ, облік та лікування хворих на фенілкетонурію дітей області.
Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарні на 405 ліжок єдиний в області заклад, який надає багатопрофільну допомогу дитячому населенню Тернопільщини, де за рік отримує висококваліфіковану медичну допомогу більше 11 тис. дітей. До 47 % від усіх хворих, які лікуються в обласній дитячій клінічній лікарні – це діти з сільської місцевості.

В хірургічних відділеннях дитячої клінічної лікарні на 180 ліжок проводиться в рік більше 3 тис. оперативних втручань. Об’єм операцій широкий – це і операції на органах зору, включаючи мікрохірургічні, на ЛОР-органах – пластичні операції на органах слуху і, хірургічна корекція хворих з вродженими вадами верхніх дихальних шляхів, складні щелепно-лицеві операції при "заячій губі" та "вовчій пащі", нейрохірургічні – при вродженій гідроцефалії та спинно-мозковій килі, торакальні – пластика при атрезії стравоходу, онкологічні при пухлинах Вільямса, урологічні та корегуючи операції при вроджених вадах розвитку у новонароджених, успішно проведено 12 хірургічних втручань у новонароджених з важкими вродженими вадами розвитку.

Лікарня залучена до Міжнародної програми хірургічної корекції природжених вад серця у дітей, яка фінансується Всеукраїнським благодійним фондом "Соборність", українсько-американською фундацією "Воля" та "Ротарі"- клубом м. Тернополя при участі лікарів КІССХ. Виконано 14 операцій на серці, зокрема в 2005р. – 7 оперативних втручань.

Кадровий потенціал лікарні представлений 159 лікарями всіх спеціальностей, з них 27 – головні позаштатні спеціалісти управління охорони здоров’я. ОКДКЛ з року в рік удосконалює профілізацію ліжок, впроваджує найновіші методи діагностики і лікування, медперсонал працює над підвищенням рівня ділової і професійної майстерності.

Recent Posts

Leave a Comment

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search