Тернопільська обласна комунальна дитяча клінічна лікарня

25.01.2010 | Автор: | Категорія: Медичні заклади

Тернопільська обласна комунальна дитяча клінічна лікарня

вул. Академіка Сахарова, 2
м. Тернопіль, 46016

тел. (0352) 26-56-79 Головний лікар
       (0352) 26-55-03 Поліклінічне відділення
       (0352) 26-53-04 Приймальне відділення

e-mail: office@children-hospital.te.ua

http://children-hospital.te.ua

Головний лікар — Корицький Григорій Іванович

Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня створена в області в 1965р., з 1987р. – функціонує в новому типовому приміщенні. Тут функціонують 14 спеціалізованих відділень: I та II педіатричне, приймальне, пульмонологічне, відділення для дітей з ураженням ц.н.с. та порушенням психіки, інфекційно-боксоване, для недоношених новонароджених, педіатричне відділення для новонароджених, відділення інтенсивної терапії новонароджених, відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії, відділення хірургічного профілю: хірургічне, отоларингологічне, ортопедо-травматологічне, офтальмологічне.

Розгорнуті спеціалізовані ліжка:

 • нефрологічні – 15
 • кардіоревматологічні – 15
 • алергологічні – 10
 • пульмонологічні – 20
 • чистої хірургії – 15
 • гнійної хірургії – 10
 • урологічні – 15
 • онкологічні – 5
 • нейрохірургічні – 5
 • торакальної хірургії – 5
 • дитячої гінекології – 5
 • отоларингологічні – 25
 • щелепно-лицевої стоматології – 5
 • гастроентерологічні – 25
 • ендокринологічні – 15
 • клінічної імунології – 5
 • ортопедичні – 30
 • травматологічні – 30

В червні 2000р. створено неонатальний центр для надання допомоги хворим новонародженим дітям області. В його складі функціонує відділення для недоношених новонароджених з сумісним перебуванням матері і дитини, педіатричне відділення для новонароджених, відділення інтенсивної терапії новонароджених з виїзною неонатологічною бригадою, оснащеною реанімобілем "Фольксваген" з транспортним кювезом. Щороку в неонатальному центрі ОДКЛ лікується до 700 хворих новонароджених, більше 250 із них транспортуються виїзною неонатологічною бригадою в перші години після народження.

У ВІТН функціонує експрес-лабораторія, де проводяться всі ургентні обстеження хворим дітям.

Відділення реанімації з палатами інтенсивної терапії оснащене сучасною наркозною та дихальною апаратурою, працює моніторна система слідкування за хворими, діагностична апаратура, з березня 2001р. при відділенні анестезіології з палатами інтенсивної терапії створена виїзна педіатрична бригада для надання невідкладної допомоги дітям області, оснащена реанімобілем марки "Renomaster".

В квітні 2003р. відкрито центр ранньої медико-соціальної реабілітації з сучасним медичним устаткуванням, для реабілітації дітей з органічними ураженнями ц.н.с., вродженою патологією. Налагоджена тісна співпраця центру ранньої медико-соціальної реабілітації із Центром реабілітації дітей-інвалідів "Бджілка" м. Брюссель, Бельгія. В цьому році проведено уже 5-тий міжнародний українсько-бельгійський семінар із сучасних методів реабілітації з участю бельгійських спеціалістів (Петьо-терапія, Шернборн-терапія).

Параклінічні служби забезпечують чітку організацію роботи відділень, оснащені сучасною апаратурою та необхідними реактивами і це лабораторії клініко-діагностична, експрес-лабораторія у ВІТН, імунологічна та генетична в поліклінічному відділенні.

Відділення функціональної діагностики оснащене спірометром, електроенцефалографом "Біоскрипт", апаратом для ультразвукової діагностики, впроваджені ехокардіографія, УЗД головного мозку у новонароджених, кольорова теплографія.
В лікарні функціонує відділення відновного лікування, працюють кабінети електросну, масажу, інгаляторій, водолікування, електролікування, кабінет пелоїдотерапії, лазеротерапії, міотон.

Поліклінічний відділ лікарні розрахований на 240 відвідувань в зміну. В поліклініці ведеться прийом з 24 спеціальностей, консультують хворих 3 професори, 5 доцентів Тернопільської державної медичної академії. Спеціалісти поліклініки ведуть мікро- диспансеризацію хворих дітей з важкою хронічною патологією, контролюють проведення їм оздоровчих заходів.

Медико-генетична консультація обласної дитячої клінічної лікарні забезпечує консультування сімей та дітей групи ризику по спадковій патології і вроджених вадах розвитку, проводить цитогенетичне обстеження – хромосомний аналіз і уринолізис, налагоджений генетичний моніторинг ПВР в області і скринінг новонароджених на ФКУ, облік та лікування хворих на фенілкетонурію дітей області.
Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарні на 405 ліжок єдиний в області заклад, який надає багатопрофільну допомогу дитячому населенню Тернопільщини, де за рік отримує висококваліфіковану медичну допомогу більше 11 тис. дітей. До 47 % від усіх хворих, які лікуються в обласній дитячій клінічній лікарні – це діти з сільської місцевості.

В хірургічних відділеннях дитячої клінічної лікарні на 180 ліжок проводиться в рік більше 3 тис. оперативних втручань. Об’єм операцій широкий – це і операції на органах зору, включаючи мікрохірургічні, на ЛОР-органах – пластичні операції на органах слуху і, хірургічна корекція хворих з вродженими вадами верхніх дихальних шляхів, складні щелепно-лицеві операції при "заячій губі" та "вовчій пащі", нейрохірургічні – при вродженій гідроцефалії та спинно-мозковій килі, торакальні – пластика при атрезії стравоходу, онкологічні при пухлинах Вільямса, урологічні та корегуючи операції при вроджених вадах розвитку у новонароджених, успішно проведено 12 хірургічних втручань у новонароджених з важкими вродженими вадами розвитку.

Лікарня залучена до Міжнародної програми хірургічної корекції природжених вад серця у дітей, яка фінансується Всеукраїнським благодійним фондом "Соборність", українсько-американською фундацією "Воля" та "Ротарі"- клубом м. Тернополя при участі лікарів КІССХ. Виконано 14 операцій на серці, зокрема в 2005р. – 7 оперативних втручань.

Кадровий потенціал лікарні представлений 159 лікарями всіх спеціальностей, з них 27 – головні позаштатні спеціалісти управління охорони здоров’я. ОКДКЛ з року в рік удосконалює профілізацію ліжок, впроваджує найновіші методи діагностики і лікування, медперсонал працює над підвищенням рівня ділової і професійної майстерності.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1915 публікацій.

Залишити відповідь