Колегіум імені Святого Йосафата Бучацького монастиря Чесного Хреста Господнього Чину Святого Василія Великого

29.12.2009 | Автор: | Категорія: Загальна освіта

Колегіум імені Святого Йосафата Бучацького монастиря Чесного Хреста Господнього Чину Святого Василія Великого

вул. Міцкевича, 19,
м. Бучач,48400
Тернопільська обл.

тел.: (03544) 2-15-49;
факс: (03544) 222-91

Ректор — о. Іван Майкович

http://buchachkolegium.at.ua/

Бучацький монастир Чесного Хреста Господнього Чину святого Василія Великого з давніх давен є духовним та освітнім центром. Саме в його стінах у XVIII столітті було започатковано історію духовної школи, традиції якої у наші часи знайшли своє продовження у колегіумі, що носить ім’я святого Йосафата.

Сьогодні Колегіум є одним з провідних середніх навчальних закладів Західного регіону України — зараз тут виховуються та опановують знання сто п’ятдесят юнаків віком від 14 до 17 років. У розкладі занять, поруч з усіма державними дисциплінами, — уроки християнської етики, основи літургіки, катехизісу, церковної історії. Крім того, учні не залишаються сторонніми спостерігачами монастирського життя, а стають його активними учасниками. Вихованці часто приступають до святої Таїни Покаяння, щодня моляться на Божественній Літургії, причащаються святого Тіла і Крові Христової під час Пресвятого Таїнства Євхаристії. Тобто, для юнаків колегіум стає тим місцем, де вони пізнають безмежну Божу любов, вчаться молитов, прощення і життя в Бозі.

«Для розвитку повноцінної особистості треба надати умови, які б з кожним днем покращували духовний, інтелектуальний та творчий рівень людини, — розповідає ігумен монастиря Чесного Хреста Господнього Чину святого Василія Великого та директор колегіуму отець Іван Майкович. — Зараз ми виховуємо учнів у християнському дусі, і їм набагато краще внутрішньо осягнути вивчення тих чи інших предметів, від яких залежатиме їхнє покликання у цьому світі». Тому сьогодні у закладі існують різноманітні гуртки та студії. Юнаки стають ініціаторами культурних заходів, тут випускається своя газета «Цвіт нації». Крім того, велика увага в навчальному закладі приділяється фізичному самовдосконаленню учнів. Колегіанти є постійними призерами районних та обласних чемпіонатів з футболу, баскетболу, волейболу, настільного тенісу, а легкоатлетична команда постійно здобуває 1-е місце у змаганнях між школами Бучацького району.

Головна мета, якої прагнуть викладачі, вихователі та духівники — допомогти учням не тільки здобути високий рівень знань, але й навчити їх любові до ближнього, до родини, батьків, любові до Бога і Вітчизни. Виплекати в них благородні риси характеру: порядність, відповідальність, чесність; відкрити серця назустріч вірі та надії, допо­могти відшукати власне місце у житті. І яку б професію не обрали вихованці колегіуму в майбутньому, можна бути впевненим у тому, що з ними завжди буде Божа мудрість та християнська любов.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1930 публікацій.

Залишити відповідь