Монастир св. Теодора Студита в с. Колодіївці

 

с. Колодіївка, 47844,
Підволочиський р-н.,
Тернопільська обл.

тел. (03543) 32465.

Ігумен монастиря — єромонах Григорій Планчак

Діяльність

Основним правилом життя монахів є молитва та праця. Щоденними обов’язками вони прославляють Бога, служать ближнім та самі освячуються. Служіння монахів у монастирі розподілені так, щоб мати змогу брати участь у Церковному та келійному правилах. Праця та обов’язки у монастирі називаються “послушанія”, і вони бувають дуже різні. Послушанія є духовні й матеріяльні, що виконуються у монастирі і поза ним. Найосновніші послушанія у монастирі: щоденна робота у захристії, на фірті, кухні і пральні, майстерні, комп’ютерній, а також іконопис, виготовлення речей церковного вжитку, переклад духовних текстів, видання книжок, касет із проповідями та духовними піснями. Крім того, чільне місце займають священичі служіння на парохії, зустрічі з людьми та духовний провід, катехитична школа для дітей та молоді. Щороку монахи організовують табори для молоді зі Східної та Західної України, у яких активну участь беруть також і брати.

Час від часу єромонахи монастиря на запрошення деяких парохій чи спільнот дають реколекції та місії. Єромонахи щодня по черзі їздять до жіночого монастиря у Великі Бірки, де відправляють Св. Літургію для сестер, сповідають їх та дають духовні поради. Отець ігумен, по можливості, виїжджає на реколекції чи місії як по Україні, так і за кордон, зокрема по різних містах Канади та США. Ігумен разом з братами та сестрами періодично проводять духовні зустрічі в дусі нової євангелізації у вищих навчальних закладах, підприємствах та культурних центрах. Проповіді о. Григорія, що спонукають до оживлення віри, знайомі багатьом телеглядачам. Монастир св. Теодора, розташований в с. Колодіївка, є місцем “паломництва” для багатьох. Єромонахи і монахи служать людям, які потребують духовної допомоги та лікування молитвою. В останній вівторок місяця вони проводять спеціяльні молитви за оздоровлення осіб, хворих духовно, душевно та фізично. Тоді збирається багато людей з різних областей Західної та Східної України. Важливо наголосити, що до Колодіївського монастиря зі своїми духовними потребами приїжджають люди усіх конфесій.

Також багато осіб приїжджає у монастир, маючи бажання побути на спільних молитвах, всенічних богослуженнях, напередодні неділь і свят та послухати живе Боже слово.

Для власного духовного збагачення монастир контактує з иншими монашими спільнотами і монастирями не лише в Україні, а й за кордоном. З цією метою упродовж 2003 та 2004 років ігумен о. Григорій відвідав монастир св. Катерини на Синаї та колиску монашого життя у Єгипті – монастир св. Макарія Великого у пустелі Уваді Натрун.

Історія

У серпні 1995 року Божого у місті Івано-Франківську, з благословення Кир Софрона Дмитерка, Ординарія Івано-Франківської єпархії, започатковано молоду монашу спільноту. Монаша спільнота розпочала існувати у першій половині серпня 1995 року Божого, у м. Івано-Франківську. Засновник — єромонах Григорій Планчак. Влітку 1996 року о. Григорій з братією розпочав нове життя у Монастирі св. Теодора у с. Колодіївці.  У липні 1996 року Божого, за благословенням Кир Любомира Гузара (тоді Екзарха Києво-Вишгородського), монаша спільнота братів поселилася у новозбудованому монастирі монастирі св. Теодора, у с. Колодіївка. У молода спільнота продовжила духовно та організаційно формуватися. 3 травня 1997 року Архимандрит Кир Любомир Гузар видав грамоту, якою єромонаха Григорія Планчака було затверджено Ігуменом Монастиря святого Теодора Студита та надано йому усі права намісника згідно з Типіконом монахів студійського уставу. Монаша спільнота швидко зростала, як духовно, так і чисельно, що дало можливість поступово засновувати инші монастирі. Таким чином, у листопаді 1997 року Божого було посвячено камінь під будову монастиря, у с. Посіч. У травні 1999 року Божого на прохання Кир Корнилія Пасічного, єпископа Торонтського, був заснований монастир в Оранжвіллі (Канада), який існував три роки. У червні 2001 року Божого заснований монастир св. Духа у с. Долина, Теребовлянського р-ну. Також у 1997 році Божому, під духовним проводом о. Григорія, було створено жіночий Святовведенський монастир у смт. Великі Бірки.

Матеріали з сайту «Монашество УкраЇнської Греко-Католицької Церкви» http://monks.ugcc.org.ua

Додатково:

http://news.ugcc.ua/documents/zayava_cinodu_yepiskop%D1%96v_kiievogalitskogo_verhovnogo_arhiiepiskopstva_ugkts_79347.html

 

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1963 публікацій.

Коментарі (2)

  1. Алексей

    Добрый день,нужна ваша помощь.Запишите на вычитку в селе Колодиевка имя Алексей.Очень надо,ради Бога.Приехать из другой страны нет возможности.

Залишити відповідь