Кременецький краєзнавчий музей

23.10.2009 | Автор: | Категорія: Музеї

Кременецький краєзнавчий музей

вул. Т. Шевченка, 90
м. Кременець,
Кременецький район, 47000
Тернопільська обл.
тел. (03546) 2-27-38

 

 

 

 

 

 

Директор — Данилюк Ольга Миколаївна

 

Кременецький краєзнавчий музей — науковий і культурно-освітній заклад, який збирає, зберігає, вивчає і популяризує різноманітні матеріали про природу, історію і культуру північних районів Тернопільської області, що входили в минулому в Кременецький повіт. Виник у 1937 p.. спочатку називався Muzeum Ziemi Krzemienieckiej im. Willi-boldo Bessero, був складовою Кременецького ліцею і знаходився в одному і корпусів цього навчального закладу, у 1939 р. став самостійною установою, у 1950 р. перенесений у нинішнє приміщення, яке раніше займала Волинська духовна консисторія.

У музеї зібрано близько 65 тис. експонатів, що висвітлюють природу, матеріальну й духовну культуру, етнографічні особливості Південно-Західної Волині.

Тут є цікаві ентомологічні, палеонтологічні, археологічні, нумізматичні колекції, старовинна зброя, предмети побуту, вироби майстрів народної творчості, особисті речі українського композитора М. Вериківського, полотна Ж. Сафонова, А. Лазарчука, В. Галімського та інших відомих митців.

Експозиція музею, розгорнута в 10 залах, докладно розповідає про природу, історичне минуле й сучасне життя краю.

В одному із залів висвітлюється перебування на Кременеччині восени 1846 р. Т. Шевченка і вшанування тут його пам’яті. Відвідувачі мають змогу побачити справжню кольчугу руського воїна, середньовічні мечі, рідкісні стародруки, українські грошові знаки епохи революції 1917-1920 pp., ознайомитися з матеріалами про перебування в Кременці М. Костомарова, Лесі Українки, М. Коцюбинського та інших видатних людей.

У науковій бібліотеці музею є близько 12 тис. книг, серед яких чимало рідкісних видань.

За роки незалежності працівниками музею опубліковано 15 книг з історичного та літературного краєзнавства, декілька сотень популярних статей, десятки наукових праць у збірниках, журналах, енциклопедіях.

 

 

 

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1932 публікацій.

Залишити відповідь

 

Інші публікації даної в категорії ‘Музеї’